Intel "Навчання для майбутнього"

Проект на тему "Лялька берегиня"
підготували: учениця 8 А класу Лемеш Юлія
                       та учениця 10 А класу Шкурпило Юлія.
Ще для наших прабабусь і бабусь хрест, молитва, великодня крашанка, як і рушник, паляниця, вогонь у печі, обручка, пучечок певного зілля, пов'язаного навхрест, вишита сорочка, віночок, а також лялька- це все обереги і без них важко уявити нашу Україну.
Палеологічні скульптурки жінок, тварин, птахів, вирізані із бивня мамонта і оздоблені геометричним орнаментом, вчені відносять до періоду, що існував понад 20 тис.р.тому.
Ляльки були знайдені в різних куточках планети: такі пам’ятки є в  культурах  народів. Вони відображали світ того народу до якого належали. Змінюється також і матеріал. Скажімо…
  • Африканська лялька є кам
    яною і деревяною:
  • Грецька  лялька  з кістки :
  • Єгипетські та Римські ляльки  з дротяними механізмами:
  • Російська зольна або клаптева :
  • Північна лялька народів ханта, угрів та ненців з качиних дзьобів:
  • Японські традиційні ляльки:
  • Грузинська залізна лялька із країни золотого руна :

Усе, що відбувалося навколо первісної людини, було незрозумілим і часто жорстоким. І людина запитувала себе : «Хто все це робить?». Безперечно, що це були якісь вищі і могутні сили-боги. Часто богів робили у вигляді людських фігурок, це і були перші ляльки.
    У наших предків був звичай: щоб задобрити богів, приносили в жертву людину. Але одного разу комусь спало на думку запропонувати богам замість живої людини взяти звичайне поліно, обрядити його в хустку і принести в жертву богам. Боги жертву прийняли. Так поліно-лялька порятувала людину.
                      Ляльці Берегині вже понад 5000 років.
     Походить вона від слова, що рівнозначне грецькому «земля» (давньоруська транскрипція - «берние», тобто земля, глина), богиня землі, її берегуша, охоронниця. Берегиня - мати всього живого, первісне божество - захисник людини, богиня родючості, природи та добра. Тому, що земля для людей на той час була ждерелом існування, найважливіше у їхньому житті.

«  Червень 2017  »