методична література

Міністерство освіти надало роз’яснення щодо практичного застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників

Про це йдеться у відповідному листі міністерства, що надісланий на адреси регіональних управлінь освіти та інститутів післядипломної педагогічної освіти, враховуючи численні звернення педагогічних працівників.

В роз’ясненні зазначається, що з метою захисту трудових прав вчителів та викладачів, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, передбачено, що вони атестуються лише з того предмета, який викладають за спеціальністю.

Необхідною умовою при цьому є обов’язкове підвищення кваліфікації з тих навчальних дисциплін, які вчитель викладає.

Враховуючи те, що нове Типове положення набрало чинності 30 грудня 2010 року, тобто вже після розподілу педагогічного навантаження вчителів у загальноосвітніх навчальних закладах, а також керуючись принципом неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, при оплаті праці вчителів, які викладають два і більше предметів, до кінця поточного навчального року слід застосовувати правила, встановлені пунктом 2.6. Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти від 20.08.93 №310.

Тобто у таких випадках необхідно керуватися нормативним документом, який діяв на початку навчального року.

У подальшому органам управління освітою спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти необхідно планувати курси підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два і більше навчальних предметів, застосовуючи очно-дистанційні, дистанційні, варіативні та інші форми навчання, які б органічно взаємоузгоджувалися з процедурою атестації педагогічних працівників, йдеться в роз’ясненні МОН.

Щодо запитань про порядок атестації педагогічних працівників, які на початку навчального року подали заяви про відмову від чергової атестації, у міністерстві зазначили, що відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту", атестація педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів є обов’язковою і здійснюється, як правило, один раз на п’ять років.

З огляду на викладене, відмова від атестації не допускається з дня набрання чинності Законом України "Про загальну середню освіту". Працівники, які подали заяви про відмову від атестації, у поточному навчальному році мають атестуватися на загальних підставах.

Додатково див.:

Пропонуємо також довести до відома педагогічних працівників адресу сайту atesta.ucoz.ua, на якому діє Дистанційний консультаційний пункт.

ДОДАТКИ:

ПЕРЕЛІК навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для використання в основній і старшій школі у загальноосвітніх навчальних закладах  з навчанням українською мовою у 2014/15 навчальному році ..завантажити....

Про організацію навчально-виховного процесу  загальноосвітніх навчальних закладів  в 2014-2015 навчальному році.  завантажити

«  Серпень 2017  »